Jeśli wiele osób zostanie poinformowanych o niesprawiedliwości, osoby odpowiedzialne nie będą mogły jej już potajemnie egzekwować! Czy otrzymałeś ulotkę kim/czym jest WHO? Czy zapoznałeś się z jego treścią? A może trafiłeś na tę stronę przez przypadek?
Ponadto znajdziesz tam wiele innych informacji, a także konkretne sugestie, co możesz zrobić, aby się przed tym obronić.
(1) ANKIETA: CZY WIESZ, ŻE...
1 ... Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) zainterweniuje bezpośrednio w Twoje życie w przypadku wystąpienia w przyszłości zagrożenia zdrowotnego i tym samym ominie naszą praworządność?
2 ... szef WHO będzie mógł w przyszłości zadecydowac, jak masz się zachować, co masz robić, gdzie możesz przebywać, za jakie produkty farmaceutyczne musisz płacić i jakich zażywać?
Dyrektor generalny WHO bedzie samodzielnie decydował o tym kiedy nastąpi globalne zagrożenie zdrowia, (art. 12 Z1 IHR). On również będzie decydowal o tym, kiedy ten stan sie zakończy.
W swoim raporcie z dnia 6 lutego 2023 r. na temat artykułu 2005 grupa opracowująca sprawe rozszerzenia IHR 12 stwierdza bardzo wyraźnie: „Artykuł kładzie nacisk na konsultacje ze stroną państwowa, na którego terytorium ma miejsce zdarzenie, oraz na obowiązek dyrektora generalnego zasięgnięcia opinii komitetu do spraw nagłych przypadków, stwierdzając jednocześnie, że ostateczna decyzja o ustaleniu PHEIC / stanu zagrożenia zdrowia publicznego o zasięgu międzynarodowym , pozostaje w gestii dyrektora generalnego”.
W przypadku PHEIC/ stanu zagrożenia zdrowia publicznego o zasięgu międzynarodowym, dyrektor generalny konsultuje się z państwami i komitetem do spraw nagłych wypadków, ale ostateczna decyzja w sprawie zgłoszenia PHEIC pozostaje przy jednej osobie: dyrektorze generalnym.
3 ... Nie możesz się przed tym obronić, bo nie ma oficjalnego organu, który cię wspiera – ani w naszym kraju, ani w WHO?
Zgodnie z nowymi ustaleniami, nie będzie możliwe odwołać się od decyzji dyrektora generalnego. Trudno udowodnić coś, czego nie ma w umowach.
Prawa podstawowe to w istocie prawa człowieka do jego obrony przed zarządem. Możemy się nim obronić przed ingerencją państwa. Dzięki umowie pandemicznej i IHR nasi wybrani przedstawiciele podejmują w naszym imieniu zobowiązania, których musimy przestrzegać. Nie istnieją żadne prawa do obrony przed atakami WHO, do czego upoważniła ona naszych wybranych przedstawicieli.
4 ... nasz rząd będzie musiał w przyszłości spełnić wymagania WHO (blokada, szczepienia itp.)?
Nasz kraj musi przestrzegać przepisów WHO, podważając praworządność.
Ustęp 1 nowego art. 13A brzmi: „Państwa członkowskie uznają WHO za organ kierujący i koordynujący reakcję w zakresie międzynarodowego zdrowia publicznego podczas stanu nadzwyczajnego zdrowia publicznego o zasięgu międzynarodowym i zobowiązują się do przestrzegania zaleceń WHO w swoich działaniach w zakresie międzynarodowego reagowania w zakresie zdrowia publicznego. Po niemiecku „Państwa Strony uznają WHO za organ kierujący i koordynujący reakcję międzynarodowego zdrowia publicznego na sytuacje kryzysowe w zakresie zdrowia publicznego o zasięgu międzynarodowym i zobowiązują się do przestrzegania zaleceń WHO w swoich działaniach dotyczących międzynarodowego reagowania w zakresie zdrowia publicznego”.
Mamy więc tu z jednej strony całlkowite uznanie władzy WHO w przypadku stanu zagrożenia zdrowia publicznego o zasięgu międzynarodowym, a także całlkowity obowiązek stosowania się do „zaleceń”. Oto, jak łatwo można zamienić zalecenia w polecenia.
Art. 42 IHR ustala, że wszelkie „zalecenia” muszą zostać wdrożone „natychmiast” – t.z. „będą bezzwłocznie wdrażane i egzekwowane”.
„Artykuły 15 i 16 IHR rozróżniają „zalecenia tymczasowe (PHEIC)/ stanu zagrożenia zdrowia publicznego o zasięgu międzynarodowym ” i „zalecenia stałe”.
5 ... że nasi politycy nie mają czynnego wpływu na to, kto i jakie instrukcje będzie wam wydawał?
Podczas gdy międzynarodowe korporacje, lobbyści, fundacje i Komisja Europejska negocjują traktaty wspólnie z WHO, rządy krajowe czekają na wdrożenie tego, co postanowili inni. O reformie Międzynarodowych Przepisów Zdrowotnych można przeczytać m.in. w krótkich wiadomościach niemieckiego Bundestagu z dnia 29.06.2023: „Mandat negocjacyjny w sprawie poprawek do IHR został przeniesiony z państw członkowskich UE do Komisji Europejskiej w celu skutecznego połączenia interesów europejskich. Negocjacjom grup opracowujących ten traktat na naszym terenie będzie towarzyszył personel stałego przedstawicielstwa Niemiec przy ONZ.” W odpowiedzi (20/7438) Rządu Federalnego na drobne pytanie (20/7142) grupy parlamentarnej AfD można następnie przeczytać na s. 3 : Pytanie: Czy Rząd Federalny przedstawił propozycje zmian IHR we własnym imieniu i/lub we współpracy z innymi grupami, instytucjami lub stanami, a jeśli tak, to jakie i jakie propozycje pochodzą wyłącznie od Rządu Federalnego, a jeśli nie, dlaczego nie? Odpowiedź: Mandat negocjacyjny w sprawie zmian w międzynarodowych przepisach zdrowotnych został przekazany Komisji Unii Europejskiej (UE). Komisja Europejska współpracowała ze wszystkimi państwami członkowskimi UE w celu opracowania i przedstawienia własnych propozycji poprawek. Zmiany zaproponowane przez Unię Europejską są publicznie dostępne w Internecie
6 ... na podstawie nowych traktatów, WHO może zadecydować, które produkty zostaną zastosowane? Produkty konkurencyjne innych producentów i krajów nie będą zakupowane.
W kontekście zagrożenia zdrowia, zostajnie zniesiona wolna konkurencja. WHO ma zatem bezpośredni wpływ na gospodarkę.
Nowy art. 13A jest bardzo specjalny. W ust. 2–5 WHO ma otrzymać wolną rękę w zakresie planów alokacji produktów zdrowotnych. W tym celu WHO otrzyma możliwość dyktowania państwom członkowskim, jakie produkty zdrowotne muszą być produkowane na ich terytorium i na jaką skalę oraz w jaki sposób te produkty mają być dystrybuowane.
7 ... ani my, obywatele, ani nasze rządy nie mamy możliwosci ani wyboru dyrektora generalnego WHO ani możliwosci wpływać na projekty i cele?
Cele WHO beda ukierunkowywane na celowe składki, które stanowią 80% budżetu WHO. Darczyńcy, często inwestorzy, opanowuja w ten sposób kontrole nad działalnościa WHO. „Niemcy są trzecim co do wielkości dobrowolnym darczyńcą WHO, dysponującym 1716 milionami dolarów w formie specjalnie przeznaczonych datków i 260 milionami dolarów w postaci datków tematycznych”. TAGESPIEGEL: Kto decyduje, czym zajmuje się WHO?
8 ... politycy zapewne równie bezkrytycznie zatwierdzą ostateczne regulacje, skoro i tak nie prowadzą już negocjacji w interesie obywateli?
Nasi politycy będą głosować nad IHR i traktatem pandemicznym w Światowym Zgromadzeniu Zdrowia w maju 2024 r. IHR automatycznie wejdzie w życie rok później, chyba że nasz kraj ją zawetuje. Traktat dotyczący pandemii musi zostać wdrożony w ciągu 1,5 roku. Artykuł 1. IHR: Poprawki do Międzynarodowych Przepisów Zdrowotnych, WHA75.12 „Okres przewidziany w wykonaniu art. 22 Konstytucji WHO na odrzucenie niniejszego regulaminu lub zastrzeżenie do niego wynosi 18 miesięcy od daty powiadomienia przez dyrektora- ogólnego przyjęcia niniejszego regulaminu przez Zgromadzenie Zdrowia. Wszelkie odrzucenia lub zastrzeżenia otrzymane przez dyrektora generalnego po upływie tego okresu nie będą miały znaczenia. ” Siedemdziesiąte piąte Światowe Zgromadzenie Zdrowia WHA75.12, punkt porządku obrad 16.2, 28 maja 2022.2. Umowa pandemiczna: 18 miesięcy zgodnie z art. 19 Konstytucja Światowej Organizacji Zdrowia: „Każde państwo członkowskie zobowiązuje się podjąć kroki w celu przyjęcia takiego traktatu lub porozumienia w ciągu 18 miesięcy od przyjęcia traktatu lub porozumienia przez Zgromadzenie Zdrowia.” Konstytucja Światowej Organizacji Zdrowia
9 ... Twoja swoboda podróżowania w przyszłości będzie zależała od aktualnych wymogów WHO, ponieważ od niej będzie zależało, czy i gdzie obywatele będą mogli podróżować?
10 ... WHO określa, czego możesz się uczyć i omawiać z innymi, skoro konstytucyjnie zagwarantowana wolność prasy i wolność słowa mają zostać zniesione?
WHO utożsamia informację z pandemiami na równi z („infodemią”), które należy zwalczać.
Artykuł. 1 Z. 1 lit. b WHO CA+ „infodemia” oznacza zbyt dużo informacji, w tym fałszywych lub wprowadzających w błąd, w środowisku cyfrowym i fizycznym podczas wybuchu choroby...“ WHO chce zapobiegać nie tylko „fałszywym informacjom”, ale także „zbyt dużej ilości informacji”.
Artykuł. 18 Z. 1 lit. b WHO CA+ „[W tym względzie każda ze Stron:] prowadzi regularne działania społeczne, wysłuchanie opinii społecznych oraz okresowe analizy i konsultacje z organizacjami społeczeństwa obywatelskiego i mediami w celu określenia rozpowszechnienia i profili dezinformacji, co przyczyni się do zaprojektowania strategii komunikacji i transmisji wiadomości dla społeczeństwa, aby przeciwdziałać dezinformacji i fałszywym wiadomościom, wzmacniając w ten sposób zaufanie publiczne i promując przestrzeganie środków w zakresie zdrowia publicznego i środków społecznych;” W celu utworzenia zaufania społeczeństwa do zdrowia publicznego i środków socjalnych, państwa członkowskie będą zmuszone przeciwdziałać wszelkim formom „fałszywych informacji”. W ten sposób WHO pozwala sobie na zwalczanie lub na zlecenia zwalczania sprzecznych opinii.
Oprócz kontraktu pandemicznego planowane zmiany w IHR wymagają także kontroli informacji. Artykuły 44 i 53A planowanego IHR ustanawiają, że państwa koalicyjne powinny się wzajemnie wspierać w przeciwdziałaniu „fałszywym i nierzetelnym” informacjom. Uprawnienie do interpretacji tego, co jest dobre, a co złe, należy rozważać w powiązaniu z Traktatem Pandemicznym. Informacje sprzeczne ze zrozumieniem WHO powinny być również zwalczane przez IHR.
Artykuł. 44 abs. 1 lit. h „[państwa koalicyjne zobowiązują się do współpracy i wzajemnej pomocy..] w przeciwdziałaniu rozpowszechnianiu fałszywych i nierzetelnych informacji o zdarzeniach związanych ze zdrowiem publicznym, działaniach i działaniach profilaktycznych i przeciwepidemicznych w mediach, portalach społecznościowych oraz innych sposobach rozpowszechniania takich informacji”
Art. 44 abs. 2 lit. e „[WHO będzie współpracować z państwami koalicyjnymi i niezwłocznie im pomagać w:] przeciwdziałanie rozpowszechnianiu fałszywych i nierzetelnych informacji o zdarzeniach związanych ze zdrowiem publicznym, środkach i działaniach zapobiegawczych i przeciwepidemicznych w mediach, portalach społecznościowych oraz innych sposobach rozpowszechniania takich informacji;”
Art.. 53A (c) „[państwa koalicyjne zobowiazują się powołac wdrażąjacy komitet, składający się ze wszystkich państw koalicyjnych, spotykających się corocznie, które będą odpowiedzialne za:] Promowanie współpracy międzynarodowej i pomocy w rozwiązywaniu problemów zgłaszanych przez WHO i państw czlonkowskich w związku z wdrażaniem i przestrzeganiem obowiązków wynikających z niniejszych Przepisów zgodnie z art. 44
Po wysłaniu zostaną wyświetlone wyniki ankiety.
WYNIKI
Liczba uczestników:
1 |
|
2 |
|
3 |
|
4 |
|
5 |
|
6 |
|
7 |
|
8 |
|
9 |
|
10 |
|
|
|
|
|
|
Twoje własne dane |
|